Ciemne i przeźroczyste okulary w jednym

Połączenie właściwości korekcyjnych klasycznych soczewek refrakcyjnych z zabezpieczeniem i komfortem okularów przeciwsłonecznych jest jedynie możliwe poprzez zastosowanie hybrydowych soczewek. Chodzi tutaj oczywiście o nic innego, jak okulary fotochromowe, które są bardzo popularne wśród osób młodych oraz cierpiących na różnego rodzaju schorzenia aparatu wzroku.

Gdzie sprawdzają się takie okulary?

Zakup tego rodzaju okularów jest szczególnie zalecany u osób, u których oprócz wad refrakcji mamy do czynienia z innymi schorzeniami okulistycznymi. Promieniowanie UJV A obecne w promieniowaniu słonecznym jest niebezpieczne nie tylko dla naszej skóry, ale i dla naszego wzroku. Dlaczego chętnie stosujemy kremy przeciw UVA na skórę, z kolei unikamy ochrony oczu? Promieniowanie UV o długości fali rzędu 390 nm. może powodować liczne uszkodzenia, którym można skutecznie zapobiegać wybierając okulary fotochromowe.

Zapraszamy na hoyavision.com/pl/odkryj-produkty/dla-specjalistow-w-zakresie-pielgnacji-oczu/soczewki-fotochromowe/.

Jak działają takie okulary?

Zasada działania tego rodzaju okularów jest bardzo prosta. Obecność rozpuszczonych związków halogenowych srebra w szkle lub w formie powłoki sprawia, że promieniowanie UV aktywuje reakcje redoks pomiędzy takimi związkami jak np. naftopirany a kationami srebra. W ten sposób srebro atomowe zaczyna się wytrącać w obrębie powłoki, co powoduje przyciemnienie wizji i wytworzenie się ochrony przed promieniowaniem UVA. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które zagrożone są zaćmą, cierpią na bielactwo lub np. mają historię nowotworów skóry oraz czerniaka. Efekt fotochromowy szybko się aktywuje oraz równie szybko ulega wygaszeniu, co pozwala na komfortowe użytkowanie tego rodzaju okularów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*