Czym jest mezoterapia?

qimono / Pixabay

Bardzo często mezoterapia kojarzona jest z wprowadzaniem preparatów aktywnych w głąb skóry za pomocą igieł. Jest to jak najbardziej prawda, ale dostępne są również inne metody, w których nie dochodzi do wykonywania nakłóć. Jedna z takich metod polega na zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej za pomocą urządzeń wytwarzających prąd elektryczny o niewielkim natężeniu. Dzięki temu nasza skóra w zdecydowanie lepszy sposób przyswaja wykorzystywane preparaty.

Przyczyny naszych decyzji

Jedną z najczęstszą przyczyn, dla których decydujemy się na mezoterapię jest chęć likwidacji zmarszczek bądź blizn potrądzikowych. Jednak mezoterapia równie dobrze sprawdzi się zmniejszeniu bądź nawet i całkowitej likwidacji cellulitu czy rozstępów. Jak widać nie tylko na twarzy metoda ta może być stosowana. Co raz bardziej powszechne stają się zabiegi na dłonie. Dzięki nim dłonie stają się znacznie bardziej odżywione jak i nawilżone. Daje to efekt gładkich i odmłodzonych dłoni. Cieszy się to zainteresowaniem nie tylko wśród Pań, ale również i Panów.

Nowe możliwości

Możliwości mezoterapii cały czas są odkrywane i poszerzane. Wykorzystuje się ją również, jako zabiegi wyszczuplające a nawet i pobudzające porost włosów. Jej zastosowania są tak szerokie ze względu na to, że umożliwia wprowadzanie substancji aktywnych bezpośrednio w to miejsce, w którym występuje ich niedobór bądź, które chcemy zmienić. Metoda ta poprawia również mikrokrążenie, co działa stymulująco na skórę. Pobudza ją do regeneracji jak i wytwarzania niezbędnych w tym celu substancji.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*