logo Merial logo Vet-Trade
© 2010 Merial © 2010 VetTrade
FAQ

Nasze preparaty - Najczęściej zadawane pytania

FRONTLINE® - Najczęściej zadawane pytania

 1. Jak szybko FRONTLINE® zabija pasożyty?
 2. W jaki sposób FRONTLINE® Spot-On rozprzestrzenia się po ciele zwierzęcia oraz ile czasu trwa ten proces?
 3. Czy pchły i kleszcze muszą ugryźć moje zwierzę, żeby FRONTLINE® mógł zacząć działać?
 4. Dlaczego widzę więcej pcheł na moim zwierzęciu bezpośrednio po podaniu mu FRONTLINE® ?
 5. Podałem mojemu zwierzęciu FRONTLINE®, a mimo to nadal znajduję pchły w moim domu. Dlaczego?
 6. Czy FRONTLINE® zabija pchły zanim zdążą one złożyć jaja na moim zwierzęciu?
 7. W jakim czasie po zabiegu mogę moje zwierzę wykąpać lub pozwolić mu pływać?
 8. Czy mogę stosować FRONTLINE®, jeśli moje zwierzę jest w trakcie innej kuracji?
 9. Czy mogę stosować FRONTLINE®, jeśli już podałem inny preparat chroniący przed pchłami i kleszczami?
 10. Czy FRONTLINE® posiada dodatkowe wskazania do stosowania?
 11. Który z preparatów linii FRONTLINE® jest właściwy dla mojego zwierzęcia?
 12. Czy preparaty linii FRONTLINE® mogą być stosowane u innych zwierząt towarzyszących człowiekowi (poza psami i kotami)?
 13. Czy FRONTLINE® może być podany ponownie przed upływem 30-dniowej przerwy po ostatnim zabiegu?
 14. Czy stosowanie FRONTLINE® może wywoływać objawy uboczne?
 15. W jakim wieku musi być moje zwierzę, żeby można było podać mu FRONTLINE®?1.Jak szybko FRONTLINE® zabija pasożyty?

FRONTLINE® zabija pchły przed upływem 12 godzin ich kontaktu ze zwierzęciem poddanym zabiegowi. Kleszcze giną przed upływem 48 godzin ich kontaktu ze zwierzęciem poddanym zabiegowi.*

Wróć do początku ^

2.W jaki sposób FRONTLINE® Spot-On rozprzestrzenia się po ciele zwierzęcia? Ile czasu trwa ten proces?

FRONTLINE® Spot-On rozprzestrzenia się po ciele zwierzęcia dzięki procesowi zwanemu translokacją. Po podaniu, preparat rozprasza się stopniowo ( dyfunduje ) w naturalnej warstwie tłuszczowo-łojowej powłok skórnych zwierzęcia, gromadząc się jednocześnie w gruczołach łojowych i mieszkach włosowych skóry. Stamtąd, przez okres 30 dni lub dłużej, w sposób naturalny, FRONTLINE® Spot-On wydzielany jest na powierzchnię skóry pokrywając jednocześnie sierść zwierzęcia. Proces przemieszczenia się (translokacji) FRONTLINE® Spot-On po całym ciele zwierzęcia trwa do 24 godzin.

Wróć do początku ^

3.Czy pchły i kleszcze muszą ugryźć moje zwierzę, żeby FRONTLINE® mógł zacząć działać?

FRONTLINE® działa skutecznie bez względu na to czy pchły lub kleszcze ugryzły Twoje zwierzę, czy nie. Pasożyty zostają zabite po prostu dlatego, że weszły w bezpośredni kontakt z sierścią lub skórą zwierzęcia pokrytą preparatem FRONTLINE®. Pchły zginą przed upływem 12 godzin, a kleszcze przed upływem 48 godzin od kontaktu ze zwierzęciem, u którego zastosowano FRONTLINE®*

Wróć do początku ^

4.Dlaczego widzę więcej pcheł na moim zwierzęciu bezpośrednio po podaniu mu preparatu FRONTLINE®?

Chwilę po zastosowaniu preparatu FRONTLINE® możesz dostrzec więcej pcheł, ale to oznacza właśnie, że preparat działa ponieważ wywołuje on u pasożytów stan nadpobudliwości, skutkiem czego - tuż przed śmiercią - przechodzą one z głębokiej warstwy sierści na jej powierzchnię, stając się lepiej widocznymi.

Wróć do początku ^

5.Podałem mojemu zwierzęciu preparat FRONTLINE®, a mimo to nadal znajduję pchły w moim domu. Dlaczego?

Najprawdopodobniej pchły, które widzisz wylęgły się z jaj, złożonych przez pasożyty w środowisku zanim jeszcze zacząłeś stosować preparat FRONTLINE®. Systematyczne, comiesięczne używanie FRONTLINE® u Twojego zwierzęcia pomoże w przerwaniu cyklu rozwojowego pcheł bytujących w pomieszczeniu.

Wróć do początku ^

6.Czy FRONTLINE® zabija pchły zanim zdążą one złożyć jaja na moim zwierzęciu?

Od momentu, w którym nowe dorosłe pchły wskoczą na Twoje zwierzę muszą przebywać na nim co najmniej przez 24 do 36 godzin zanim będą zdolne złożyć jaja. FRONTLINE® zabija pchły na zwierzęciu w ciągu 12 godzin od zabiegu, tzn. zanim zdążą złożyć jaja.*

Wróć do początku ^

7.W jakim czasie po zabiegu mogę moje zwierzę wykąpać lub pozwolić mu pływać?

Stosowania kąpieli nie wpływa na skrócenie okresu skutecznego działania FRONTLINE® zapewniając Twojemu zwierzęciu nieprzerwaną ochronę przed pchłami, kleszczami lub wszołami. Należy jednak pamiętać, że na 48 godzin przed zastosowaniem i po 48 godzinach po zastosowaniu preparatu FRONTLINE® nie należy zwierząt kapać. Kąpiele w tym okresie spowodują utrudnione rozprzestrzenianie się preparatu na ciele zwierzęcia w związku ze zmniejszeniem się ilości tłuszczu i łoju pokrywających skórę. Po upływie 48 godzin od zastosowania FRONTLINE® zwierzęta można kąpać.

Wróć do początku ^

8.Czy mogę stosować FRONTLINE® jeśli moje zwierzę jest w trakcie innej kuracji?

Preparat FRONTLINE® nie wykazuje działania ogólnoustrojowego i nie są znane żadne ich niepożądane interakcje z lekami o działaniu ogólnoustrojowym.

Wróć do początku ^

9.Czy mogę stosować FRONTLINE® jeśli już podałem inny preparat chroniący przed pchłami i kleszczami?

Nie są znane żadne interakcje między działaniem preparat FRONTLINE®, a jakimikolwiek innymi preparatami stosowanymi do zwalczania pcheł i kleszczy. Jednakże zaleca się odczekać przez co najmniej 24 godziny przed wykonaniem kolejnego zabiegu.

Wróć do początku ^

10.Czy FRONTLINE® posiada dodatkowe wskazania do stosowania?

Preparat FRONTLINE®, poza powszechnie znanym wskazaniem do stosowania w zwalczaniu i zapobieganiu inwazji pcheł i kleszczy, jest również przeznaczony do szybkiego usuwania inwazji wszołów u psów i kotów. Ponadto FRONTLINE® jest powszechnie stosowany przez lekarzy weterynarii jako środek z wyboru w leczeniu i zapobieganiu tzw. alergii pchlej u psów ( APZS - Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry ).

Wróć do początku ^

11.Który z preparatów linii FRONTLINE® jest właściwy dla mojego zwierzęcia?

Preparaty linii FRONTLINE® dostępne są w dwóch postaciach farmaceutycznych - Spray i Spot-On - aby ułatwić właścicielowi zwierzęcia wybór najdogodniejszej dla jego podopiecznego formy zapobiegania inwazjom pcheł, kleszczy i wszołów.
FRONTLINE® Spot-On jest preparatem wygodnym do stosowania "miejscowego" jeden raz na miesiąc. Zapewnia długotrwałą i kompletną ochronę przed wszystkimi postaciami pcheł (pasożytami dorosłymi i larwami), wszystkimi głównymi gatunkami kleszczy występującymi w Polsce oraz przeciwko wszołom. FRONTLINE® Spot-On gwarantuje szybko powstającą i długotrwałą ochronę przed pchłami, kleszczami i wszołami u psów i kotów. FRONTLINE® Spray umożliwia szybkie likwidowanie istniejących już inwazji pcheł, kleszczy i wszołów. Ponadto FRONTLINE® Spray jest powszechnie stosowany przez lekarzy weterynarii jako środek z wyboru w leczeniu i zapobieganiu tzw. alergii pchlej u psów ( APZS - Alergiczne Pchle Zapalenie Skóry ). Zwróć się do Twojego lekarza weterynarii o radę, który z preparatów linii FRONTLINE® jest najbardziej wskazany do zastosowania u Twojego zwierzęcia.

Wróć do początku ^

12.Czy preparaty linii FRONTLINE® mogą być stosowane u innych zwierząt towarzyszących człowiekowi (poza psami i kotami)?

Preparaty linii FRONTLINE® są przeznaczone do stosowania u psów i kotów. Wieloletnie doświadczenia lekarzy weterynarii wskazują na możliwość stosowania FRONTLINE® również u innych zwierząt. Należy przy tym jednak pamiętać że istnieje bezwzględne przeciwwskazanie co do stosowania FRONTLINE® u królików. Za każdym razem jeśli planujesz zastosowanie FRONTLINE® u zwierzęcia innego niż pies lub kot, skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Wróć do początku ^

13.Czy FRONTLINE® może być podany ponownie przed upływem 30-dniowej przerwy po ostatnim zabiegu?

Jak wynika z przeprowadzonych badań FRONTLINE® chroni skutecznie przed pchłami i kleszczami przez okres około jednego miesiąca, dlatego zbędne jest powtarzanie zabiegu przed upływem 30 dni.

Wróć do początku ^

14.Czy stosowanie FRONTLINE® może wywoływać objawy uboczne?

Przypadki nadwrażliwości osobniczej, niezmiernie rzadkie, mogą wystąpić - podobnie jak to ma miejsce po stosowaniu wszelkich innych preparatów do zwalczania pasożytów na zwierzętach. Preparat FRONTLINE® przeznaczony jest do podawania miejscowego na skórę, dlatego, sporadycznie, u niektórych zwierząt może pojawić się przemijające podrażnienie w miejscu kontaktu leku ze skórą oraz uogólniony święd i wyłysienie. W wyjątkowych przypadkach nadmierne ślinienie, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulica, depresja, objawy nerwowe) wymioty lub objawy za strony układu oddechowego. Jeśli ten stan podrażnienia utrzymuje się przez kilka dni po zabiegu, należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Wróć do początku ^

15.W jakim wieku musi być moje zwierzę, żeby można było podać mu FRONTLINE®?

Preparat FRONTLINE® Spray może być również stosowany u ciężarnych lub karmiących suk. Preparaty FRONTLINE® Spot-On mogą być podawane szczeniętom w wieku od 8 tygodnia życia i kociętom w wieku od 8 tygodnia życia oraz o wadze powyżej 1 kg (koty) i 2 kg s(psy)

Wróć do początku ^


[*] Evaluation of the speed of kill of fleas and ticks with fipronil or imidacloprid. Cruthers I., Guerro J.& Robertson-Plouch C.,World Veterinary Congress, September 1999, Lyon, France

Wskazania, przeciwwskazania, skład

 
Projektowanie stron internetowych
Simple Frame
© 2010 Copyright by VET-TRADE Polska Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.