Kiedy trzeba udać się z dzieckiem do ortopedy?

Młodzi rodzice zmuszeni są do pilnowania wielu różnych kwestii. Ich zadaniem jest przecież czuwanie nad prawidłowym rozwojem dziecka i jego zdrowiem. Obserwując swoje dziecko, bardzo szybko można wychwycić wszelkie wady postawy i problemy, które mogą później skutkować dolegliwościami. W szczególności ważna jest obserwacja dziecka, kiedy zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Wtedy bowiem mogą pojawić się pierwsze problemy. Niektóre dzieci cierpią na wrodzoną koślawość stóp i już od początku stawiają je w niewłaściwy sposób. Na szczęście, można to odwrócić i szybko unormować postawę dziecka.

Odpowiednie wkładki ortopedyczne dla dzieci

Najważniejsze jest zbadanie dziecka przez doświadczonego ortopedę, który specjalizuje się właśnie w maluszkach. Taki lekarz oceni, czy dziecko nie ma płaskostopia, czy innej wady i zaleci dobre wkładki ortopedyczne dla dzieci od https://fororto.pl/wkladki-ortopedyczne-dla-dzieci/. Ich stosowanie to podstawa, aby móc szybko przywrócić dziecku prawidłową postawę nóżek. Wkładki można zamówić w specjalistycznym sklepie medycznym, w którym obsługa w fachowy sposób dokonuje pomiaru stóp i projektuje je komputerowo. Najlepsze wkładki ortopedyczne dla dzieci to takie, które wykonuje się ręcznie i idealnie dopasowuje do kształtu stopy.

Jak długo dziecko musi nosić wkładki?

Każda sytuacja jest indywidualna i inna. W przypadku niewielkiej wady i systematycznych ćwiczeń stosowanych poza samymi wkładkami, już po kilku tygodniach można zauważyć znaczną poprawę. Po kilku miesiącach stopy zaczynają wyglądać poprawnie i często można zrezygnować z dalszego stosowania wkładek.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*